Akvárium CB 21MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum +2A Jídlo Rybaření Hlavní stránka Akvárium CB 27MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum Jídlo Rybaření

English version

Jídlo

Když už člověk musí jíst, tak to nesmí být utrpení. A to jak při přípravě, tak při konzumaci jídla (kdo někdy jedl v menze, tak ví o čem mluvím). Následující recepty jsem osobně vyzkoušel. Mě osobně přinutila vařit skutečnost, že jsem byl pět měsíců v Anglii. Bere to dost času, ale jíte co chcete, kdy chcete a kolik chcete. A to není málo.
Doporučuji návštěvu stránky pana Vaňka , která mi sloužila jako hlavní zdroj inspirace.
Učený z nebe nespadl. I já jsem se jen postupně dostával do pohody při vaření a chvilku to trvalo, než jsem všechno koření a přísady, co do jídel patří, taky skutečně do hrnce šoupnul. Odhad, kolik čeho se má použít, se tříbí jen pomalu. Nikdy jsem váhu nepoužil, protože jsem jí neměl.
Ze začátku jsem zkoušel vařit jednoduchá a rychlá jídla. Byli to třeba špagety, rybí prsty s bramborem, vločková a krupičná kaše a nebo kotlet s bramborem nebo rýží. To jsem ještě kupoval "krabice". Jsou to už hotová jídla, určená k dodělání v mikrovlnce. Jejich obsah mě ale postupně nutil si vařit vlastní jídla.
V následující tabulce jsou snad ty nejjednodušší jídla, co existují. Je to zatím jen přehled, a do receptů se pustím až bude někdy čas.

Vločková a krupičná kaše Strouhaná mrkev Hovězí polévka
Špagety Bramboračka Pečené maso
Rybí prsty Smažená makrela Makrela v alobalu
Vařené brambory Bramborové knedlíky Škubánky
Smažené kotlety Smažená játra Dušená játra
Dušená rýže Smažený sýr Lívance
Zelí Špenát Salát
Bramborák Volské oko Pudink

Koláče Makrela s bramborem a salátem Vepřo knedlo
Hlavní stránka